PŘÍPRAVA NA  TERAPII

Minimálně tři dny před terapií nejezte maso.

Jeden den před výkonem a den po provedeném výkonu jezte lehčí stravu, spíše kašovitou, podušenou nebo vařenou nenadýmavou zeleninu nebo polévky.

Vhodná je také rýže, brambory, těstoviny, kuskus, pohanka, jáhly, starší pečivo, piškoty. Můžete zvolit variace sladko i slano.

Ovoce jen malé množství a zcela samostatně – nepřidávejte k jídlu.

Tekutiny pijte nesycené CO2 ( bez bublin, neperlivé ), vhodnější jsou teplé nápoje – čaj. V den terapie nepijte kávu ani alkohol.

Vyvarujte se nadýmavých potravin. (veškerých luštěnin, květáku, listového zelí, špenátu, kedluben, kapusty, ředkve, ředkviček, dále tmavých mas, knedlíků a smažených pokrmů, semínek a oříšků). Nadýmavě mohou působit i mléčné výrobky.

Vynechejte ze stravy i potraviny, které Vám osobně způsobují potíže s nadýmáním nebo bolesti (mléko, mléčné výrobky, některé druhy ovoce a zeleniny).

Nikdy nepřicházejte vyhladovělí. Asi 2 hodiny před vlastním výkonem pojezte poslední lehké jídlo. Těsně před výkonem můžete sníst trochu sladkého na doplnění energie – např. medem slazený čaj, piškoty, suchary.

Při docházení na tuto terapii je třeba doplnit odplavenou střevní flóru. Během kůry můžete užívat 2 tablety Lactobacilu na noc a 1 tabletu ráno. Další přípravky jsou doporučovány individuálně dle předchozí konzultace a reakcí těla.