členové souboru

 

Zdeněk Havlas

nar.: 25. 3. 1979

civilní povolání: rejdař

na divadle: tajný agent 008

pozn.: zároveň herec a režisér Divadelního spolku Jiří

Když jsme se rozhodli hledat zkušeného komika, který by byl během pro náš soubor neuvěřitelně krátkého času schopen alternovat roli Tangenta, okamžitě nás napadl Zdeněk. A nemýlili jsme se. Má s Jirkou archetypálně cosi společného, avšak svým profesionálním a zároveň rebelským přístupem posouvá naši práci do pro nás zatím nezmapovaných rovin.

 

Julie Doležalová

nar.: 16. 9. 1982

civilní povolání: lékárnice

na divadle: veselá kanibalka, asistentka slavného detektiva

pozn.: v současné době pořád někde v trapu

Komediální talent a přehnaně skromná hvězda našeho souboru. Dramatice věnuje už od dětství a poslední dobou si naříká, že by hrála až by brečela. V lékárně, zvlášť při pohotovostní službě za okýnkem, k tomu nemá věru mnoho příležitostí. Uvidíme, jak se vypořádá s typově kontroverzní rolí chladné Ines v Sarterově S vyloučením veřejnosti.

 

Valérie Doležalová

nar.: 13. 9. 1977

civilní povolání: masérka

na divadle: churavá žena a cudná exhibicionistka, agentka CIA

pozn.: momentálně workoholička

Vybírá si role skromné textem a neskromné obsahem. Hraním se učí o životě, o sobě, o světě kolem. Má záhadné štěstí na nožem ozbrojené postavy žen se jmény začínajícím na E (Evženie, Ester). Inklinuje k projevu ala Vilma Cibulková, takže Sarterova marnivě sladká panenka Estelle je pro ni výzvou.

 

Jakub Futera

nar.: 14. 9. 1978

civilní povolání: manager

na divadle: kníže Boleslav, mezinárodně hledaný zločinec

pozn.: bývalý člen novobydžovského divadelního spolku Dospělých Dětí Tyjátr, zpěvák a baskytarista  novobydžovské legendy Total Randall a zpěvák kapely Epitaf

Díky svému nepřehlédnutelnému padoušskému charisma si o roli mafiánského bosse koledoval už dávno. Po přestěhování z Nového Bydžova přemýšlel o pokračování své umělecké dráhy v Poděbradech. Potkávali jsme se na ulici, míjeli se, přemýšleli o tom samém, dlouho dlouho nic... A tu zasáhla Vyšší moc, přišel ten správný impuls a naše společné skryté představy se zhmotnily. Zázraky se dějí a diváci se mají nač těšit.

 

Zuzana Čejková

nar.: 15. 12. 1981

civilní povolání: asistentka

na divadle: barová zpěvačka

pozn.: veselé kopa za všech okolností

Spadla z hůry, vřítila se do našich životů a je tu a už si divadlo bez jejího potrhlého projevu ala Věra Ferbasová nedokážeme představit. Prý umí být i vážná. Pcha, kdo by tomu věřil? Je zářným příkladem toho, že věci se dají dělat i úplně jinak.

 

Václav Šubrta

nar.: 17. 12. 1975

civilní povolání: učitel VŠE

na divadle: bláznivý ředitel, šéf tajné policie

pozn.: některými příležitostně považován za režiséra

Václav byl jedním z iniciátorů našich divadelních aktivit. Svým až psychoanalytickým přístupem k režii nutí nebohé ochotnické herce k nadlidským výkonům a bolestnému osobnímu růstu. Snad proto se sám sebekriticky ujímá rolí nenápadných a škrobených intelektuálů.

 

Josef Nickel

nar.: 12. 9. 1979

civilní povolání: pojišťovací agent

na divadle: zřízenec, nájemný vrah

pozn.: zároveň člen Divadelního spolku Jiří a zpěvák kapely Masaku Screever

Původně oponář, který na představení propadl jevištěm a tímto komickým kouskem strhl na sebe pozornost diváků natolik, že jsme mu museli dát roli. V té samé době byl na něj činěn nátlak stran poděbradského spolku Jiří a byla mu zákeřně nabídnuta hlavní role v muzikálu Hrabě Monte Christo a role Lukiana v Lysistratě. Odehrál pro konkurenci několik představení a poté se k nám nadšeně vrátil. S rolí Huga se necítí plně ztotožněn a touží po větším charakterním soustu. Že by Sarterův šovinistický novinář Garcin?

 

Petr Keltner

nar.: 20. 1. 1978

civilní povolání: firemní právník

na divadle: zřízenec, univerzální dědic

pozn.: spolehlivý kritik

Svým kritickým přístupem k čemukoli je neutuchajícím zdrojem nepřetržité autorské sebekritiky, introspekce a následné vzdorovité kreativity. V rolích šitých na míru zatím srdnatě zápasí s nepřesností dobových reálií apod. Sarterova Číšníka snad nepodrobí tak intenzivní hloubkové kritice.

 

Jiří Zedník

nar.: 1979

civilní povolání: PC specialista

na divadle: ředitel sanatoria pro duševně choré, tajný agent 008

pozn.: všehoschopný

Zakládající člen a aktivní tmelící prvek souboru. Z nesmělého nadšence a recitátora se pomalu ale jistě klube herec velkého formátu s nepřeslechnutelným akcentem Jindřicha Plachty.

 

Jiří Uher

nar.: 10. 5. 1979

civilní povolání: konstruktér

na divadle: šílený spisovatel, mezinárodně hledaný zločinec

pozn.: zásadně proti

Stal se členem z donucení, pod nátlakem Jirky Zedníka, a s podmínkou, že svou roli čte jen dočasně a za "někoho". Onen "někdo" však nikdy nepřišel a Jirkovi nezbylo, než se se zarputilým odporem chopit úlohy prvního milovníka. Jeho netušený na povrch občas vyvěrající umělecký potenciál nás, především na zkouškách, leckdy zaskočí, ba přímo ohromí.

 

Adriana Kališová

nar.: 5. 10. 1979

civilní povolání: učitelka angličtiny

na divadle: duševně chorá, barová zpěvačka

pozn.: toho času šťastná maminka

Nahradila z generálky spontánně uprchnuvší Martinu Jobbágyovou a na premiéře Sanatoria diváky doslova oslnila svým šarmem. Role zpěvačky Lulu pro ni byla těžkým oříškem, ale i s ní se nakonec poprala bravurně. Až po Adrianině odchodu na mateřskou dovolenou jsme pochopili, jaký jsme v ní měli poklad.